Költségkímélő megoldás cégeknek Toyota személygépjármű beszerzéséhez, áfa visszaigénylési lehetőséggel és KKV adókedvezménnyel.
Hogyan működik?
A lízingbeadó (Toyota Pénzügyi Zrt.) – a lízingbevevő által kiválasztott – gépjárművet azzal a céllal vásárolja meg, hogy azt meghatározott időre az ügyfél, mint lízingbevevő használatába adja. A futamidő alatt a forgalmiban és a törzskönyvben tulajdonosként a lízingbeadó szerepel, a lízingbevevő üzembentartóként kerül bejegyzésre.
A futamidő végén a lízingbevevő vételi opcióval vagy vevőkijelölési joggal rendelkezik, azaz maga, mint lízingbevevő megvásárolhatja az autót vagy megnevezheti azt a harmadik felet, aki a lízingbeadótól megvásárolhatja az autót. Mindkét esetben a lízingelt autó a futamidő végén a maradványérték megfizetése után kerülhet a lízingbevevő vagy az általa kijelölt harmadik fél birtokába.
Konstrukció jellemzői
- Ügyfelek lehetnek: Társas vállalkozások, Egyéni vállalkozók
- Finanszírozható eszközök: személygépjármű
- Eszköz kora: új és használt autó ( 3 éves korig)
- Devizanem: forint alapú finanszírozás
- Futamidő: 24-72 hónapig (változó kamatozás), 36-60 hónapig (fix kamatozás)
- Kamatozás: változó vagy fix
Áfa visszaigénylés
Az áfa törvény lehetővé teszi a személygépjárművekhez kapcsolódó lízingdíjak áfa tartalmának visszaigénylését bérleti konstrukcióknál. Áfa szempontjából nem csak az operatív lízing számít bérleti konstrukciónak, hanem a nyíltvégű pénzügyi lízing is – így e konstrukció esetén is visszaigényelhető az áfa.
Ez a cégek számára komoly könnyebbséget jelent és azt eredményezi, hogy kedvezőbb feltételekkel tudják lízingbe venni céges autóikat, ami jelentős megtakarítást jelent a költségvetésükben.
Minek az áfája igényelhető vissza?
A lízingdíjak tőkerésze után megfizetett áfa igényelhető vissza, beleértve a kezdő lízingdíjat és a havi lízingdíjakat is. Amennyiben a gépjármű megvásárlásra kerül, a maradványértékre eső áfa nem levonható.
Milyen arányban igényelhető vissza?
Az áfát olyan arányban lehet visszaigényelni, amilyen arányban a gépjárművet adóköteles termékértékesítéséhez, szolgáltatásnyújtásához használja – tehát arányosítani kell az üzleti és magáncélú használatot.
Az üzleti célú felhasználás dokumentálása és igazolása és az áfa törvény egyéb feltételeinek teljesítése a lízingbevevő feladata.
Cégautó készpénzre vagy lízingelve?
Személyautónál a nyíltvégű lízinges beszerzésnek több olyan előnye van a készpénzes vásárlással szemben, ami egyértelműsíti, hogy a vállalkozások sok esetben sokkal gazdaságosabban tudják beszerezni céges személyautóikat. Leegyszerűsítve OLCSÓBBAN! 3 forintosítható előny a készpénzes vásárlással szemben:
- Visszaigényelhető áfa
A lízingdíjak áfa tartalma az üzleti használat arányában levonható
- KKV adókedvezmény
Kis-és Középvállalkozások a fizetett kamat 60%-át levonhatják a társasági adójukból
- Nincs lekötve a beszerzési ár teljes összege
A beszerzésre ki nem fizetett összeg leköthető, befektethető vagy a cég más beruházására fordítható
Fontos tudnivalók:
- a havi lízingdíjak áfa visszaigénylésénél arányosítani kell a céges és magán használatot; Azaz ha pl. 60%-ban valósul meg céges használat úgy ilyen arányban lehet az áfát visszaigényelni
- csak a lízingdíjak áfája vonható le, a maradványértéké nem
- a lízingbe vevő lejáratkor élhet vételi opciójával és a maradványértéken megvásárolhatja az autót vagy kijelölhet egy harmadik személyt, aki megvásárolhatja azt
- lejáratkor az illetékfizetési szabályok vonatkozásában az aktuális jogszabályok az irányadóak
Flotta finanszírozási terméktájékoztató
Nem tudja melyik lízing megoldás lenne a legideálisabb vállalkozásának? Töltse le flotta finanszírozás terméktájékoztatónkat, amiben hasznos információkat és összehasonlításokat talál.
Nyíltvégű pénzügyi lízing ajánlatunkat kérje márkakereskedésünkben, ahol szakértő kollégáink nyújtanak további tájékoztatást és felvilágosítást a konstrukció sajátosságairól és előnyeiről.